--:-- Næste opdatering
Regionsrådsvalg den 16. november 2021
Kort - optalte stemmer
Ingen optælling
Optælling igang
Foreløbigt resultat
Endeligt resultat
Mandat nr.
Kandidatnavn
Kandidatliste
1
Ulla Astman, Gistrup
ASocialdemokratiet
2
Mads Duedahl, Aalborg
VVenstre, Danmarks Liberale Parti
3
Per Larsen, Hjørring
CDet Konservative Folkeparti
4
Søren Valgreen Knudsen, Aalborg
ASocialdemokratiet
5
Peter Therkildsen, Morsø
VVenstre, Danmarks Liberale Parti
6
Susanne Flydtkjær, Aalborg
ØEnhedslisten - De Rød-Grønne
7
Hanne Korsgaard, Thisted
ASocialdemokratiet
8
Lina Hundebøll Jespersen, Thisted
VVenstre, Danmarks Liberale Parti
9
Pia Buus Pinstrup, Aars
CDet Konservative Folkeparti
10
Malene Busk, Aalborg
ASocialdemokratiet
11
Malou Skeel, Aabybro
VVenstre, Danmarks Liberale Parti
12
Lauge Larsen, Nykøbing Mors
ASocialdemokratiet
13
Lene Linnemann, Aalborg Kommune
FSF - Socialistisk Folkeparti
14
Anne Honoré Østergaard, Nr.Sundby
VVenstre, Danmarks Liberale Parti
15
Tage Leegaard, Snedsted
CDet Konservative Folkeparti
16
Pernille Buhelt, Hjørring
ASocialdemokratiet
17
Kim Edberg
DNye Borgerlige
18
Peder Key Kristiansen, Skagen
ASocialdemokratiet
19
Helena Palsgaard, Aalborg
VVenstre, Danmarks Liberale Parti
20
Marianne Mulle Jensen, Aalborg
BRadikale Venstre
21
Per Møller, Hjørring
CDet Konservative Folkeparti
22
Ole Stavad, Jammerbugt
ASocialdemokratiet
23
Kristoffer Hjort Storm
ODansk Folkeparti
24
Torben Ringe Christensen, Hobro
ASocialdemokratiet
25
Jess V. Laursen, Mariagerfjord
VVenstre, Danmarks Liberale Parti
26
Vibeke Gamst, Aalborg
CDet Konservative Folkeparti
27
Kirsten Morild Andersen, Fr.havn
ASocialdemokratiet
28
Janne Toft-Lind, Hobro
ØEnhedslisten - De Rød-Grønne
29
Anny Winther, Støvring
VVenstre, Danmarks Liberale Parti
30
Jørgen Rørbæk Henriksen, Sæby
ASocialdemokratiet
31
Lone Olsen, Hjørring
VVenstre, Danmarks Liberale Parti
32
Kim Frost, Nykøbing Mors
CDet Konservative Folkeparti
33
Ali Hassan, Aalborg
ASocialdemokratiet
34
Per Bisgaard, Aalestrup
VVenstre, Danmarks Liberale Parti
35
Mogens Nørgård, Aabybro
ASocialdemokratiet
36
Anna-Grethe Sperling, V.himmerl. K
FSF - Socialistisk Folkeparti
37
Peter Larsen, Thisted
VVenstre, Danmarks Liberale Parti
38
Jens-Henrik Kirk, Mariager
CDet Konservative Folkeparti
39
Per Kjeldsen, Brønderslev
ASocialdemokratiet
40
Gitte Bundgaard
DNye Borgerlige
41
Lis Mancini, Hadsund
ASocialdemokratiet