--:-- Næste opdatering
Kommunalvalg d. 19. november 2013
Kort - optalte stemmer
Ingen optælling
Optælling igang
Foreløbigt resultat
Endeligt resultat
Mandat nr.
Kandidatnavn
Kandidatliste
1
Frank Jensen
ASocialdemokratiet
4
Yildiz Akdogan
ASocialdemokratiet
9
Ikram Sarwar
ASocialdemokratiet
11
Mette Laurberg
ASocialdemokratiet
17
Lars Aslan Rasmussen
ASocialdemokratiet
19
Simon Strange
ASocialdemokratiet
22
Jakob Hougaard
ASocialdemokratiet
26
Jesper Christensen
ASocialdemokratiet
29
Lars Weiss
ASocialdemokratiet
35
Niels E. Bjerrum
ASocialdemokratiet
36
Susan Hedlund
ASocialdemokratiet
39
Rune Dybvad
ASocialdemokratiet
44
Andreas Keil
ASocialdemokratiet
47
Henrik Appel
ASocialdemokratiet
52
Jonas Bjørn Jensen
ASocialdemokratiet
54
Jan Andreasen
ASocialdemokratiet
7
Anna Mee Allerslev
BRadikale Venstre
14
Anne Marie Geisler Andersen
BRadikale Venstre
24
Andreas Pourkamali
BRadikale Venstre
32
Henrik Nord
BRadikale Venstre
42
Mette Annelie Rasmussen
BRadikale Venstre
49
Tommy Petersen
BRadikale Venstre
13
Rasmus Jarlov
CDet Konservative Folkeparti
30
Jakob Næsager
CDet Konservative Folkeparti
51
Mette-Katrine Ejby Buch
CDet Konservative Folkeparti
5
Ayfer Baykal
FSF - Socialistisk Folkeparti
15
Ninna Thomsen
FSF - Socialistisk Folkeparti
25
Iben Rathje
FSF - Socialistisk Folkeparti
33
Sisse Marie Welling
FSF - Socialistisk Folkeparti
43
Klaus Mygind
FSF - Socialistisk Folkeparti
53
Peter Thiele
FSF - Socialistisk Folkeparti
16
Lars Berg Dueholm
ILiberal Alliance
41
Lilian Parker Kaule
ILiberal Alliance
6
Carl Christian Ebbesen
ODansk Folkeparti
23
Finn Rudaizky
ODansk Folkeparti
34
Karin Storgaard
ODansk Folkeparti
48
Henrik Svendsen
ODansk Folkeparti
3
Pia Allerslev
VVenstre, Danmarks Liberale Parti
10
Caroline Stage
VVenstre, Danmarks Liberale Parti
20
Cecilia Lonning
VVenstre, Danmarks Liberale Parti
27
Jens-Kristian Lütken
VVenstre, Danmarks Liberale Parti
38
Flemming Steen Munch
VVenstre, Danmarks Liberale Parti
45
Karina Rohrberg Jessen
VVenstre, Danmarks Liberale Parti
55
Michael Gatten
VVenstre, Danmarks Liberale Parti
2
Morten Kabell, Christianshavn
ØEnhedslisten - De Rød-Grønne
8
Signe Færch, Nørrebro
ØEnhedslisten - De Rød-Grønne
12
Rikke Lauritzen, Vesterbro
ØEnhedslisten - De Rød-Grønne
18
Allan Ahmad, Nørrebro
ØEnhedslisten - De Rød-Grønne
21
Ulrik Kohl, Christianshavn
ØEnhedslisten - De Rød-Grønne
28
Ninna Hedeager Olsen, Nørrebro
ØEnhedslisten - De Rød-Grønne
31
Allan Mylius Thomsen, Indre by
ØEnhedslisten - De Rød-Grønne
37
Charlotte Lund, Vesterbro
ØEnhedslisten - De Rød-Grønne
40
Anne Mette Omø Carlsen, Nørrebro
ØEnhedslisten - De Rød-Grønne
46
John Andersen, Sydhavnen
ØEnhedslisten - De Rød-Grønne
50
Gorm Anker Gunnarsen, Amager
ØEnhedslisten - De Rød-Grønne